Wed. Jan 29th, 2020

Colombo Gazette – Sinhala

News, views and more

මෙරට ත්‍රස්ත මර්දනයට ලබාදෙන සහය පුළුල් කරන බව ඇමරිකාව කියයි

මෙරට ත්‍රස්ත මර්දනයට ලබාදෙන සහය තවදුරටත් පුළුල් කරන බවට ඇමරිකාව ප්‍රකාශ කරයි.

ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදයට, මානව හිමිකම්වලට සහ නීතියේ ආධිපත්‍යයට ඇති සිය පොදු කැපවීම අනුව යමින් එක්සත් ජනපදය සහ ශ්‍රී ලංකාව විසින් මැයි 16 වැනි දින වොෂිංටන් නුවරදී තුන්වැනි එක්සත් ජනපද-ශ්‍රී ලංකා හවුල්කාරීත්ව සංවාදය කැඳවනු ලැබිණි.

එක්සත් ජනපදයේ නිල සංචාරයක නිරත වූ විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය තිලක් මාරපන මහතා සහ දේශපාලන කටයුතු පිළිබඳ එක්සත් ජනපද නියෝජ්‍ය රාජ්‍ය ලේකම් ඩේවිඩ් හේල් යන මහත්වරු මෙම රැස්වීමෙහි සම සභාපතිත්වය දරන ලදි

මෙහිදි ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී රාජ්‍ය වශයෙන් තමන් සතු පොදු වටිනාකම් මත තිර ලෙස පදනම් වූ ද්විපාර්ශ්වික සබඳතාවෙහි වැදගත්කම යළි තහවුරු කළ රජයන් දෙක සිය හවුල්කාරීත්වය තවදුරටත් ශක්තිමත් කිරීම සඳහා කටයුතු කිරීමට තමන් තුළ ඇති කැපවීම ප්‍රකාශ කළේය.

අප්‍රේල් 21 වැනිදා බියකරු පාස්කු ඉරුදින ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයෙන් පසුව ඇමෙරිකාව ශ්‍රී ලංකාව සමඟ ත්‍රස්තවාදයට එරෙහිව නැඟී සිටින බවද ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රති-ත්‍රස්ත ප්‍රයත්නවලට සහය දෙන බවද පවසමින් ජනාධිපති ට්‍රම්ප් මහතා විසින් කරන ලද ප්‍රකාශය එක්සත් ජනපදය යළි අවධාරණය කළේය.

කොළඹ පිහිටි එක්සත් ජනපද තානාපති කාර්යාලයෙන් ලැබුණු බහුවිධ සහය සහ එෆ්බීඅයි ආයතනයෙන් ලබා දුන් විමර්ෂකයන්ද ඇතුළු එක්සත් ජනපදය විසින් ලබා දෙන ලද සහය සම්බන්ධයෙන්ශ්‍රී ලංකාව සිය ස්තූතිය පළ කරන ලදි.

අනාගතයේදී සහය ලබා දිය හැකි ක්ෂේත්‍ර පිළිබඳවද දෙපාර්ශ්වය සාකච්ඡා කළේය. පාස්කු දින ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රහාර සිදු කළ ත්‍රස්තවාදීන් අයිසිස් සංවිධානයෙන් අනුප්‍රාණය ලැබූ බවක් පෙනෙන්නට තිබේ. මෙම සන්දර්භය තුළ, අයිසිස් සංවිධානය පරාජය කිරීම සඳහා වූ ගෝලීය සන්ධානය පිළිබඳව ශ්‍රී ලංකාව දැනුවත් කරනු ලැබිණි.

ශ්‍රී ලංකාව සමඟ ප්‍රති-ත්‍රස්ත මෙන්ම සාමුද්‍රික හා දේශසීමා ආරක්ෂක සහයෝගීතාව අඛණ්ඩව පුළුල් කිරීමට එක්සත් ජනපදය ඉදිරිපත් විය.

සාමය සහ ආරක්ෂාව පෝෂණය කිරීමටත්, ජාත්‍යන්තර නීති සහ සම්මුතීන් කෙරෙහි ඇති ගෞරවය සහතික කෙරෙන නීති මත පදනම් වූ ක්‍රමයක් මඟින් ඉන්දියානු හා ශාන්තිකර සාගරවල සුරක්ෂිත සාමුද්‍රීය බලප්‍රදේශයක් සහතික කිරීමටත් එක්ව කටයුතු කිරීම පිණිස එක්සත් ජනපදය සහ ශ්‍රී ලංකාව අදිටන් කොට ගත්තේය. මෙම සන්දර්භය තුළ, යාත්‍රා කිරීමට, උඩින් පියාසර කිරීමට සහ බාධාවකින් තොරව වෙළෙඳ කටයුතු කිරීමට ඇති නිදහස සහතික කෙරෙන, නිදහස්, විවෘත හා සමෘද්ධිමත් ඉන්දු-ශාන්තිකර කලාපයක් කරා යන එක්සත් ජනපද උපාය මාර්ගය වැදගත් මුලපිරීමක් වශයෙන් හඳුනා ගැනිණි.

සාමුද්‍රික ආරක්ෂාවේ සහ සුරක්ෂිතබවේ සහයෝගීතාව සහ හුවමාරුකිරීම් තවදුරටත් ප්‍රවර්ධනය කිරීමට ඇති පොදු ආධ්‍යාශයද ප්‍රකාශ කළ ඔවුහු, 2018 ඔක්තෝබර් මාසයේදී ශ්‍රී ලංකාව විසින් සත්කාරකත්වය දරන ලද ඉන්දියානු සාගර සමුළුව තෘප්තියෙන් යුතුව සිහිපත් කළ අතර, අන්‍යොන්‍ය ප්‍රතිලාභය වෙනුවෙන් ආරක්ෂාව, ස්ථාවරබව, විනිවිදභාවය, හා ආර්ථික අවස්ථා වැඩි දියුණු කරලීමේ ඒකාබද්ධ මුලපිරීම් අඛණ්ඩව ක්‍රියාත්මක කිරීමට එකඟ වූහ.

සිය මුහුදු සීමා නිරීක්ෂණය කිරීමට ශ්‍රී ලංකාව සතු හැකියාව වැඩිදියුණු කිරීම, අවහරණය හා සෙසු නීතිවිරෝධී ක්‍රියාකාරකම් මැඬලීම, ඉන්දියානු සාගරයේ සිය මානුෂීය සහය සහ ආපදා ප්‍රතිචාර හැකියාව වර්ධනය කිරීම ආදිය සම්බන්ධයෙන් ඇති සිය අන්‍යොන්‍ය අභිලාෂයන් ප්‍රවර්ධනය කිරීම පිණිස එක්සත් ජනපද අතිරික්ත ආරක්ෂක උපකරණ වැඩසටහන හරහා ශ්‍රී ලංකාවට ලබාදුන් ලේකම් පන්තියේ දැඩි සංස්තිථි යාත්‍රාවේ ආගමනය ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රසාදයට ලක් විය. බිම්බෝම්බ ඉවත් කිරීමට එක්සත් ජනපදය ලබාදෙන සහය, ඒකාබද්ධ හමුදා ක්‍රියාකාරකම්, ශ්‍රී ලංකාවේ සාමසාධක මෙහෙයුම්, ශ්‍රී ලංකා නිලධාරීන්ට මානව හිමිකම් පුහුණුව ලබාදීම සහ එක්සත් ජනපද නෞකා හා හමුදා නිලධාරීන්ගේ සංචාර ඇතුළුව දැනට පවතින ද්විපාර්ශ්වික ආරක්ෂක අංශ සහයෝගීතාව රජයන් දෙකෙහිම ප්‍රසාදයට ලක් විය. දෙරටේ හමුදා අතර ඇති සහයෝගීතාව පුළුල් කිරීමට එක්සත් ජනපදය සහ ශ්‍රී ලංකාව එකඟ විය.

කල්පවතින සාමය සහ සමෘද්ධිය උදෙසා සංහිඳියාව, වගවීම, යුක්තිය, හා මානව හිමිකම් ප්‍රවර්ධනය කරන්නට ශ්‍රී ලංකාව තුළ ඇති කැපවීම යළි අලුත්වීම එක්සත් ජනපද රජයේ ප්‍රසාදයට ලක් විය. අතුරුදන්වූ තැනැත්තන් පිළිබඳ කාර්යාලයේ විධිනියෝගය, හානිපූරණ කාර්යාලයක් පිහිටුවීම සඳහා අවශ්‍ය නීති සම්පාදනය කිරීම, ආරක්ෂක හමුදා විසින් භාවිතා කරන ලද පෞද්ගලික ඉඩම් යළි අයිතිකරුවන් වෙත ලබාදීම ඇතුළු මෙම ක්ෂේත්‍රවල අත් කරගෙන ඇති ප්‍රගතිය එක්සත් ජනපදය හඳුනා ගත්තේය.

ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය ශක්තිමත් කිරීමට, ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ආයතන සහ ව්‍යවහාරයන්වලට, යහපාලනයට, නීතියේ ආධිපත්‍යයට, යුක්තියට සහ පාර්ලිමේන්තු ක්‍රියා පරිපාටිවලට තමන් තුළ ඇති කැපවීම ශ්‍රී ලංකා රජය අවධාරණය කළේය. මෙම ප්‍රතිඥා ක්‍රියාත්මක කිරීමේ වේගය පවත්වා ගන්නා ලෙසට එක්සත් ජනපදය ශ්‍රී ලංකාව දිරිමත් කළේය.

සාධාරණත්වය හා අන්‍යොන්‍යතාව යන මූලධර්ම මත පදනම් වූ ශක්තිමත් ආර්ථික හවුල්කාරීත්වයට සහ වර්ධනය වමින් පවතින ද්විපාර්ශ්වික වෙළෙඳාමට එක්සත් ජනපදය සහ ශ්‍රී ලංකාව සිය සහයෝගය ප්‍රකාශ කර සිටියේය. සහස්‍රක අභියෝග සමායතන මණ්ඩලයෙන් ඇමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 480 ක් වටිනා ප්‍රදානයකට අනුමැතිය ලබාදීම සම්බන්ධයෙන් රජයන් දෙකෙහි ප්‍රසාදය පළ විය.

ඊට අදාළ ගිවිසුම අත්සන් කිරීම සඳහා ඇමෙරිකා එක්සත් ජනපද කොංග්‍රස් මණ්ඩලයේ සහ ශ්‍රී ලංකා අමාත්‍ය මණ්ඩලයේ අනුමැතිය අපේක්ෂිතය.
සිය ද්විපාර්ශ්වික සබඳතාවෙහි වැදගත්කම එක්ව අවධාරණය කළ එක්සත් ජනපදය සහ ශ්‍රී ලංකාව, අන්‍යොන්‍ය ප්‍රතිලාභය වෙනුවෙන් එක්සත් ජනපද-ශ්‍රී ලංකා හවුල්කාරීත්වය තවදුරටත් ශක්තිමත් කිරීමට තමන් තුළ ඇති කැපවීම ප්‍රකාශයට පත් කළේය.

Sale Latest RedHat EX300 New Questions

She whispered He said that I am the most beautiful girl in the world. I don t know if you still sing. This is his hand. He could have used any one hand. The cart is filled with a box of beer and a bottle http://www.passexamcert.com/EX300.html RHCE certification EX300 of wine. It is not wrong to say once every two or three weeks, sometimes it will be Red Hat Certified Engineer (RHCE) extended to RedHat EX300 New Questions once a month I am worried He is taking a new drug, but he doesn t tell me I am EX300 New Questions afraid that the drug is a RedHat EX300 New Questions sharp person, afraid that he will tell me soon, thanks to modern medicine, we can finally RedHat EX300 New Questions open ourselves for 36 hours and then ask me to come RedHat EX300 New Questions every day. Until there is The damp liquid flowed out of the legs, and she sweated her teeth and smothered her teeth under the clothes.

Book. Net Red Hat Certified Engineer (RHCE) Chapter 427 The cleanest gang in history, in RedHat EX300 New Questions the afternoon sun, the dress that is dressed in yellow and old shoes is still very shiny. The mix is also quite good. Although his nickname is Silly Six, he is not stupid. http://www.examscert.com Feng Wei is the younger brother RedHat EX300 New Questions of Dong Ba Tian. I can do business without any money EX300 New Questions Li Lao sticks RHCE certification EX300 are poor. Even he doesn t even choose a location.

The thin and thin Tiantong entered the house and asked RedHat EX300 New Questions Shang Grandpa Red Hat Certified Engineer (RHCE) is asking you about your life limit You have a silk weaving factory now, you have piles of money, you are rich and rich, and you have a long life limit Shaking his head said RedHat EX300 New Questions I don t care about how long the life limit is. On those nights when the RedHat EX300 New Questions child is asleep, he will hold the crystals in the same room RHCE certification EX300 as the child. RedHat EX300 New Questions It was William who told him that China will soon hold the first trade fair in Guangzhou and he will go to talk about business. Unexplained Ning EX300 New Questions Hao hurriedly rushed to Xiyuan Restaurant, and when he entered the banquet hall, he saw so many people scared and rushed back. When Ning Hao rushed to the mulberry garden contracted http://www.testkingdump.com by the village in the south of the village, his brother Ning An was holding a bamboo basket and standing on a mulberry tree branch to pick mulberry leaves. At that moment, he suddenly saw Nanyang City and saw Luoxia Village.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *