Mon. Sep 16th, 2019

Colombo Gazette – Sinhala

News, views and more

ඉන්දියානු රජය යලිත් එල්.ටී.ටී.ඊ සංවිධානය තහනම් කරයි

1967 නීති විරෝධී ක්‍රියාකාරකම් වැළැක්වීමේ පනතේ 3 වැනි වගන්තියේ (1) සහ (3) ඡේදයන් යටතේ වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි ඉන්දියානු මධ්‍යම රජය විසින් එල්.ටී.ටී.ඊ. සංවිධානයට යලිත් ඉන්දියාවේ වසරක පහක තහනම් සිදු කර ඇත. ඉන්දියානු ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යංශයේ මාධ්‍ය ප්‍රකාශක කාර්යාලය සඳහන් කරන්නේ, අඟහරුවාදා (14) දින උදෑසන එම නිවේදනය නිකුත් කර ඇති බවයි.

එල්.ටී.ටී.ඊ. සංවිධානයේ අඛණ්ඩ ප්‍රචණ්ඩකාරී ක්‍රියා සහ කඩාකප්පල්කාරී ක්‍රියා ඉන්දියාවේ භෞමික අඛණ්ඩතාවයට සහ ස්වාධිපත්‍යයට හානිකර වන බව එම නිවේදනයේ තවදුරටත් සඳහන් වේ. ඉන්දියානු ජාතිකයන්ගේ ආරක්‍ෂාව සඳහා තර්ජනයක් වන බැවින් එල්.ටී.ටී.ඊ සංවිධානය පිළිබඳ දැඩි විරෝධී ස්ථාවරයක් ඉන්දියානු රජය දිගටම පවත්වා ගෙන යයි.

මේ අතර, ඉන්දියාවේ ඩෙකෑන් හෙරල්ඩ් පුවත්පත් වාර්ථා කරන පරිදි ඉන්දිය රජයේ මාධ්‍ය නිවේදනයන් උපුටා දක්වමින් පවසන්නේ (වෙබ් සංස්කරණය) එල්.ටී.ටී.ඊ. සංවිධානය 2009 මැයි මාසයේ දී ශ්‍රී ලංකාවේ සන්නද්ධ හමුදාවන් පරාජයට පත්කිරීමෙන් පසුවත් ඊළාම් සංකල්පය අතහැර දමා නොමැති අතර මෙම ඉලක්කය කරා “රහසිගතව” අරමුදල් රැස් කිරීම හා ප්‍රචාරක කටයුතු සිදු කර ඇති බවයි.

එල්.ටී.ටී.ඊ සංවිධානය 2009 මැයි මාසයේ දී ශ්‍රී ලංකාවේ සන්නද්ධ හමුදාවන් පරාජය කිරිමෙන් පසුව පවා දෙමළ ජනයා සඳහා වෙනම නිජබිමක් වන ඊළාම් සංකල්පය අතහැර දමා නොමැති බවත්, “රහසිගතව” ක්‍රියාකරන බවටත් අරමුදල් රැස් කිරීම සහ ප්‍රචාරක කටයුතු සිදු කිරීම මගින් මෙම ඉලක්කය කරා යොමු වන බවටත් ඉන්දීය ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය විසින් පෙන්වාදෙයි.

ඉතිරිව සිටින එල්.ටී.ටී.ඊ නායකයින් සහ සාමාජිකයින් මෙන්ම විසිරී සිටින ක්‍රියාකාරීන් නැවත එක්රැස් කිරීමට මෙන්ම දේශීය සහ ජාත්‍යන්තර වශයෙන් සංවිධානය කරන ලද මෙහෙයුම් නැවත ආරම්භ කිරීමට උත්සාහ දරා ඇති බැවින් 2014 මැයි මස 14 වන අඟහරුවාදා දින පැනවූ තහනම අවසන් වූ පසු එය යලිත් ක්‍රියාත්මක කරන්නට ඉන්දීය රජය තීරණය කරන ලදී.

1967 නීත්‍යානුකූල නොවන ක්‍රියාකාරකම් වැළැක්වීමේ පනත යටතේ තහනම දීර්ඝ කිරිම මගින් මෑතකදී අල්ලාගෙන ඇති එල්.ටී.ටී.ඊ සාමාජිකයින්ගේ ක්‍රියාකාරකම්, ඉතිරි සාමාජිකයින්, අනුප්‍රාන්තිකයින් හා ආධාරකරුවන්ගේ ක්‍රියාකාරකම් අනුව පෙනි යනුයේ තමිල්නාඩුව වෙත එවා ඇති එල්.ටී.ටී.ඊ සාමාජිකයින් අවසානයේ දී එල්.ටී.ටී.ඊ සංවිධානය විසින් නීති විරෝධී කටයුතු සඳහා යොදවා ඇති බව ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යංශය හෙලිකර තිබේ.

එල්.ටී.ටී.ඊ සංවිධානය තම ක්‍රියාකාරකම් වළක්වාලීම සඳහා රජයේ සතුරු සංවිධාන සහ ඒවායේ ක්‍රියාකාරිත්වය සම්බන්ධයෙන් ඉන්දියාවේ ප්‍රතිපත්තිවලට විරුද්ධවාදීන් ඒවාට විරුද්ධ වී තිබේ. එල්.ටී.ටී.ඊ සංවිධානය සහ පුද්ගලයින්ගේ ක්‍රියාකලාපයන් ඉන්දියානු රජය පිළිබඳව බලධාරීන්ගේ අවධානය යොමු වී ඇති අතර එම තහනම ක්‍රියාත්මක වුවද එල්.ටී.ටී.ඊ. සංවිධානයට සහයෝගය දැක්වීම සඳහා මෙම බලවේග විසින් උත්සාහ දරා ඇත.

ඊලාම් රාජ්‍යය සඳහා ඉල්ලීම ඉන්දියාවේ ස්වාධිපත්‍යය සහ භෞමික අඛණ්ඩතාවට තර්ජනය කරන බව අවධාරණය කරමින්, ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යංශය පවසන්නේ බෙදුම්වාදී හා ජාතිවාදී දෙමල කන්ඩායම් හා එල්ටීටීඊ හිතවාදීන් අතර බෙදුම්වාදී ප්‍රවණතාව අඛණ්ඩව වර්ධනය කර ගැනීමට ඉන්දියාවේදී එල්ටීටීඊ සංවිධානයට විශේෂයෙන් තමිල්නාඩුවෙන් සහය ලැබී ඇති බවයි.

“අවසානයේදී ඉන්දියාවේ භෞමික අඛණ්ඩතාවට බලගතු ලෙස බලපෑම් සිදුව ඇත. එබැවින් බෙදුම්වාදී ක්‍රියාකාරකම් සියල්ලම නීත්‍යනුකූලව පාලනය කිරීම සඳහා ප්‍රබල අවශ්‍යතාව තවමත් පවතින්නේය” යනුවෙන් නිවේදනයේ සඳහන් වේ.

ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යංශයේ හී සඳහන් කරන පරිදි එල්.ටී.ටී.ඊ. ඩයස්පෝරාව පරාජය කිරීම සම්බන්ධයෙන් ඉන්දියාව ඔවුන්ගේ වගකීම දරමින් සිටින අතර ශ්‍රී ලාංකික ද්‍රවිඩයන් අතර ඉන්දියානු විරෝධය පැතිරවීම දිගටම සිදු කරමින් පවතින බවයි. “බොහෝ විට අන්තර්ජාලය ඔස්සේ ඉන්දියාවෙහි වැදගත් පුද්ගලයින්ට සහ ප්‍රභූවරුන්ට මෙම තත්ත්වය අහිතකර ලෙස බලපෑම් කිරීමට ඉඩ තිබේ” යනුවෙන් පවසා තිබේ.

“එල්.ටී.ටී.ඊ. සංවිධානය ඉහත සඳහන් කාර්යයන් ඉන්දියාවේ ස්වාධිපත්‍යය හා භෞමික අඛණ්ඩතාවට පොදු තර්ජනයක් ලෙස හා අඛණ්ඩව තර්ජනයක් වන බව මධ්‍යම රජයට හැඟී යයි. එබැවින් එය පොදු ආඥාවක් ලෙස ප්‍රකාශයට පත් කළ යුතුය. එය නීති විරෝධී ලෙස ඇසුරු කිරීම” ප්‍රකාශයට පත් කළ යුතුය. එම තහනම දීර්ඝ කිරීම සඳහා අදාළ කොටස් වෙත යොමු වූ බව ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යංශය පවසයි.

ඉන්දියාවේ භෞමික අඛණ්ඩතාව මෙන්ම ස්වාධිපත්‍යයට සහ දැඩි විරෝධී ක්‍රියාවන්ට හානිකර වන පරිදි එල්.ටී.ටී.ඊ සංවිධානයේ “අඛණ්ඩ ප්‍රචන්ඩ සහ කඩාකප්පල්කාරී ක්‍රියාවන්” ඉන්දියානු ජාතිකයන්ගේ ආරක්ෂාව කෙරෙහි බරපතල තර්ජනයක්ව ඇති බවට ප්‍රකාශ කර ඇති අතර වහම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි නීතීවිරෝධි ඇසුරු කිරිම් ප්‍රකාශයට පත්කිරිම අවශ්‍ය බව තවදුරටත් ප්‍රකාශ වේ.

PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams For Sale

I can t PRINCE2 Practitioner drink anything from Lin San, I will bubble you up. Li Wu s spirit has been a lot. At 29 PRINCE2 Practitioner PRINCE2-PRACTITIONER o clock in the twelfth lunar month, at the 6 o clock in PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams the evening, Li Wu and his team came out together with 15 or PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams 6 people. PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams Lu Song also noticed the birth face of Wang Luoguo. Trying http://www.passexamcert.com/PRINCE2-PRACTITIONER.html again, PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams the damage is too big, everyone is aunt s PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams mother, let s give them a life. Hey, Erdongzi I am yelling at me.

Jia Ren bark cry bitter also , the moment also take much more thought, quickly stood up, http://www.examscert.com implied PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams a ceremony The next official to see PRINCE2 Practitioner PRINCE2-PRACTITIONER adults, the next official to the adults please security. He just cried until dawn, struggling to get up, see the pillow was wet with tears. Zhou Shenggang stopped to try to feed Zeng Guofan PRINCE2 Practitioner hot PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams water, PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams and another eunuch led too too Tai Hospital doctor came in. Tseng Kuo fan and Luo Bingzhang in the capital when also more harmonious.Although Luo Zongxiang Zeng Guofan many years old, but PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams to Zeng Guofan has been to uncle.

But many non commissioned officers are also the first contact, let alone mention. When he just shattered, it really hurt I gave him the medicine at night, and then the tears ticked. Later, I really became a good scout, and I realized there was no place for even more uncomfortable and overworked powers he did not care. We understand.The door behind the armored PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams vehicles PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams are PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams open, you do not understand it for you http://www.testkingdump.com/PRINCE2-PRACTITIONER.html We are PRINCE2 Practitioner PRINCE2-PRACTITIONER all embarrassed. I stood next PRINCE2 Practitioner to Chen Pai, I can see that we Miaolian square on the podium side, all stood straight and clean PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams a major below the level of grass roots units led the official eyebrow officer looked forward to his team hoping to give Earn their own PRINCE2 PRINCE2-PRACTITIONER Certification Exams face. Our captain with a tweeter like Barton straight to the assault car open with the same tank behind the smoke came.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *