එජාපයේ අභ්‍යන්තර අර්බුදයක්

එක්සත් ජාතික පක්‍ෂයේ ප‍්‍රබල දේශපාලඥයෙකු සහ හිටපු ඇමති බැසිල් රාජපක්‍ෂ මහතා අතර දීර්ඝ සාකච්චාවක් පැවැත්වී ඇති බව වාර්තා වේ.

අදාල එජාප දේශපාලඥයා මේ වන විට ඉන්දියාවේ තිරුපති දේවාලය වන්දනාමාන කර ගැනීමට ගොස් ඇති බවද කියවේ.

රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාව අගමැති ධූරයෙන් ඉවත් කර අගමැති ධුරය ලබා ගැනීම සඳහා එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ප්‍රබල ඇමතිවරයෙකු විසින් කරණ ලද කුමන්ත්‍රණයක් හෙලිදරව් වී ඇති බවද සමාජ ජාලා ගිණුම් කිහිපයක්ම වාර්තා කර තිබිණි.

මේ කතා මෙසේ යද්දී සන්ධාන පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී බන්දුල ගුණවර්ධන මහතා සඳහන් කරන්නේ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ නායකත්වය වෙනුවෙන් බල අරගලයක් ඇති වී තිබෙන බවය. එහිදී රනිල් වික‍්‍රමසිංහ, සජිත් පේ‍්‍රමදාස, රවි කරුණානානයක, කරු ජයසුරිය, නවීන් දිසානායක යන අය එජාප නායකත්වය ලබා ගැනිමට සැලසුම් කරමින් සිටින බවයි.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here