Sat. Dec 14th, 2019

Colombo Gazette – Sinhala

News, views and more

අවුරුදු නැකතට පැළයක් සිටුවන්න ජනපතිගෙන් ඉල්ලීමක්

උදාවන සිංහල හා දෙමළ අලුත් අවුරුදු නැකතට පැළයක් සිටුවා පරිසර සංරක්ෂණය වෙනුවෙන් පුරවැසි වගකීම ඉටුකිරීමට එක්වන ලෙස ජනාධිපතිතුමා සමස්ත ශී‍්‍ර ලාංකීය ජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටියි.

පරිසර සංරක්ෂණයේ වටිනාකම අද අප රට පමණක් නොව මුළු ලෝකයම හඳුනාගෙන තිබෙන බව ජනාධිපතිතුමා ප‍්‍රකාශ කළේ අද (12) පෙරවරුවේ මඩකලපුව වේබර් ක‍්‍රිඩාංගණයේ පැවති ,රට වෙනුවෙන් එකට සිටිමු, ජාතික සංවර්ධන වැඩසටහනේ සමාප්ති උත්සවය අමතමිනි.

ගරු ජනාධිපතිතුමාගේ උපදෙස් හා මඟපෙන්වීම පරිදි ජනාධිපති කාර්යාලය මෙහෙයවන ජාතික සංවර්ධන ව්‍යාපෘති සහ විවිධ අමාත්‍යාංශ විසින් කි‍්‍රයාත්මක කර තිබෙන ජාතික සංවර්ධන වැඩසටහන් හා සමාජ සුබසාධන වැඩසටහන් කාර්යක්ෂමව හා ඵලදායී ව කි‍්‍රයාත්මක කරමින් ග‍්‍රාමීය මට්ටමේ සිට දිස්ති‍්‍රක් මට්ටම දක්වා ජනතාවට උපරිම මහජන සේවාවන් හා ප‍්‍රතිලාභ අත්කරදීම ,රට වෙනුවෙන් එකට සිටිමු, වැඩසටහනේ අරමුණයි.

රාජ්‍ය ආයතනවලින් විස`දාගත යුතු මහජන ගැටලු හඳුනාගෙන රාජ්‍ය යාන්ත‍්‍රණය ඔස්සේ උපරිම කාර්යක්ෂමතාවයෙන් එම ගැටලු විසඳීමට කටයුතු කිරීම ද මෙම වැඩසටහන මඟින් සිදු කෙරේ.

“රට වෙනුවෙන් එකට සිටිමු” ජාතික සංවර්ධන වැඩසටහනේ දෙවන අදියර පසුගිය අපේ‍්‍රල් 08 වන දා මඩකලපුව දිස්ති‍්‍රක්කය කේන්ද්‍රකර ගනිමින් ආරම්භ කෙරුණු අතර දිස්ති‍්‍රක්කයේ ප‍්‍රාදේශීය ලේකම් කොට්ඨාස 14ම ආවරණය කරමින් විවිධ වැඩසටහන් ඒ යටතේ කි‍්‍රයාත්මක කෙරිණි. එම වැඩසටහන් සඳහා විශාල මහජන සහභාගිත්වයක් දක්නට ලැබීම ද විශේෂත්වයකි.

අද ජනාධිපතිතුමාගේ ප‍්‍රධානත්වයෙන් පැවති සමාප්ති උත්සවයේ දී ද වැඩසටහන් රැසක් කි‍්‍රයාත්මක කෙරුණු අතර දිස්ති‍්‍රක්කයේ ජනතාවට පොල්පැළ පන්දහසක් සහ කජු පැළ පන්දහසක් බෙදාදීම, තෝරාගත් පවුල් සඳහා ස්වයං රැකියා ණය ප‍්‍රදානය, රණවිරුවන් සඳහා නිවාස ආධාර ප‍්‍රදානය, තිරසර පාසල් සංවර්ධන වැඩසටහන යටතේ පාසල් උපකරණ ප‍්‍රදානය, ගොවි විශ‍්‍රාම වැටුප් ප‍්‍රදානය, ආගමික ස්ථාන සඳහා මුල්‍යාධාර ප‍්‍රදානය, රෝහල් සංවර්ධනය සඳහා උපකරණ ප‍්‍රදානය, පානීය ජල පහසුකම් සහ සනීපාරක්ෂක පහසුකම් සම්පාදනය සහ ,දරුවන් සුරකිමු, ජාතික වැඩසටහන යටතේ පරිවාස භාරයේ සිටි දරුවන් දෙදෙනෙකු සිය පවුල් වෙත භාරකිරීම ඇතුළු වැඩසටහන් කි‍්‍රයාත්මක කෙරිණි.

මෙහි දී අදහස් දැක්වූ ජනාධිපතිතුමා වැඩිදුරටත් සඳහන් කළේ නීති විරෝධි මත්ද්‍රව්‍ය වැඩි වශයෙන් රටට පැමිණෙන්නේ නැගෙනහිර පළාතෙන් බව මේ වන විට හඳුනාගෙන තිබෙන අතර වැටලීම් ශක්තිමත් කිරිම සේම එම තත්ත්වය වළක්වාලීමට ප‍්‍රදේශයේ ජනතාවගේ සහය ද රජය අපේක්ෂා කරන බව යි.

උතුරු නැගෙනහිර සංවර්ධනය සඳහා ස්ථාපනය කරන ලද විශේෂ ජනාධිපති කාර්ය සාධන බලකායේ මෙහෙයවීමෙන් මේ වන විට එම පළාත්වල සංවර්ධනය වඩා ශක්තිමත් සහ කාර්යක්ෂමව ඉදිරියට කි‍්‍රයාත්මක වීම පිළිබඳව ද ජනාධිපතිතුමා මෙහි දී සතුට පළ කළේය.

අමාත්‍ය ගයන්ත කරුණාතිලක, රාජ්‍ය අමාත්‍ය අමීර් අලී, නැගෙනහිර පළාත් ආණ්ඩුකාර ඒ.එල්.එම්. හිස්බුල්ලා, බස්නාහිර පළාත් ආණ්ඩුකාර අසාද් සාලි, පාර්ලිමේන්තු මන්තී‍්‍රවරුන් වන එස්. විලයේන්ද්‍රන්. ජී.බී. ශ‍්‍රීනේෂන්, එස්. යෝගේෂ්වරන් යන මහත්වරුන් ඇතුළු පළාතේ මහජන නියෝජිතයන් ද, ජනාධිපති ලේකම් උදය ආර්. සෙනෙවිරත්න මහතා ඇතුළු අමාත්‍යාංශ ලේකම්වරු සහ මඩකලපුව දිස්ති‍්‍රක් ලේකම් ඇතුළු රාජ්‍ය නිලධාරින් ද, පොලිස්පති පූජිත ජයසුන්දර මහතා සහ ති‍්‍රවිධ හමුදා නියෝජිතයන් ඇතුළු පිරිසක් මෙම අවස්ථාවට එක්ව සිටියහ.

මේ අතර තාරුණ්‍යයේ අනාගත දොරටු විවෘත කෙරෙන ,ස්මාර්ට් ශී‍්‍ර ලංකා, වෘත්තීය මාර්ගෝපදේශන ආයතන ජාලයේ මඩකලපුව දිස්ති‍්‍රක් වෘත්තීය මාර්ගෝපදේශන මධ්‍යස්ථානය අද විවෘත කෙරුණේ ද ජනාධිපතිතුමා අතිනි.

සමරු ඵලකය නිරාවරණය කර වෘත්තීය මාර්ගෝපදේශන මධ්‍යස්ථානය විවෘත කළ ජනාධිපතිතුමා එහි නිරික්ෂණ චාරිකාවක ද නිරත විය.ස්මාර්ට් ශ‍්‍රී ලංකා ව්‍යාපෘතියේ අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් එරික් වීරවර්ධන මහතා ඇතුළු පිරිසක් මෙම අවස්ථාවට එක්ව සිටියහ.

Download Latest 640-692 Practice Questions For Advanced Routing and Switching

Li Lao stick did not speak and handed a cigarette Cisco 640-692 Practice Questions to Erdongzi. The fundamental purpose of the 640-692 Practice Questions participating countries in World War I and World War II Supporting Cisco routing and Switching Network Devices was to compete for this central island. Cisco 640-692 Practice Questions Liu Haizhu opened the door and saw that the outside alley had become a river. Advanced Routing and Switching 640-692 Zhang Haoran s face was planted 640-692 Practice Questions at home.

When you go home, the girl marries a wife and you see a red one.All things are spiritual, long lasting healing of the patient getting better day by day, too poor to expose Cisco 640-692 Practice Questions the lid does not open, there will be happiness down from heaven, in short, everything turned out to be an easy one. Sister said a 640-692 Practice Questions middle school student in the fashionable words, sister, your brain hypoxia, father and mother s decision is realistic and wise. Ways to do that is to be able to get on and bravely tirelessly to go to go to seek to say you are a high school student, do 640-692 Practice Questions you understand Reluctant to seek , hoping to achieve the Supporting Cisco routing and Switching Network Devices goal, it is day dreaming delusional dreams. However, a taste, such embarrassment, the bride and groom, as well as the seat guests, who can know one or two Only her, Xiaoqin Cisco 640-692 Practice Questions Chi, the groom s sister and he, awe inspiring and affable heads. She was holding Ruijuan busy hand, no need, wait a second look later.She wants Advanced Routing and Switching 640-692 to bury the sweet, sad, dreams and phantoms associated with Yang Zhigang, dusting her into blank memories. Cisco 640-692 Practice Questions Certainly for the money raising thing, I did not tell you, I package, I am responsible.

However, he could not but hold back the temptation of the painting.At the time of his resignation, he coughed up courageously to the seated teacher Teacher, the student has a Request, but afraid of mentors blame. The old man has recommended to the emperor Linze Xu Advanced Routing and Switching 640-692 Lin grown ups.Tseng Kuo fan said Lin Cisco 640-692 Practice Questions adults are not recuperated in Fujian s original Cough, to put it, are barbarians. Later, I do not know for what happened to be hit by 640-692 Practice Questions my husband even twice mad, Cisco 640-692 Practice Questions was shut to the house, Supporting Cisco routing and Switching Network Devices all day without clothes. We both heard people say in the streets, No sale after noon, how to dare to sell trotters The store laughed In addition to the hotel and hanging red lanterns, other businesses have to close the afternoon. The next day, Zeng Guofan to the official department Cisco 640-692 Practice Questions office.To the Ministry Cisco 640-692 Practice Questions of civil administration, first to the bookkeeping room to spend Shana Please.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *