Mon. Sep 16th, 2019

Colombo Gazette – Sinhala

News, views and more

මධුෂ් පැනලද ? විදෙස් ඇමති ඩුබායි යයි

ඩුබායි පොලිස් අත්අඩංගුවේ පසුවන පාතාල නායක මාකඳුරේ මධූෂ් ශ්‍රී ලංකාවට ගෙන්වා ගැනීම සම්බන්ධයෙන් තීරණාත්මක සාකච්ඡා සඳහා විදේශ ඇමැති තිලක් මහතා ඩුබායි බලා ගොස් බව පැවසේ.

අද දවසේ ජනප්‍රියම මර්තෘකාව වන්නේ මධුෂ් ඇතුළු කණ්ඩායමයි. මේ සිදුවීම පිලිබදව CGS අප අවධියෙන් සිටියෙමු. ඒ අනුව සී අයි ඩි ආරංචි මාර්ග ඔස්සේ සදහන් වන්නේ මේ වන විට මධුෂ්ව එරටින් පිටුවහල් කර ඇති බවත් මධුෂ් වෙනත් රටකට පැන ගොස් ඇති බවත් ආරංචි වී ඇති බවය.

මෙම තොරතුරු කෙසේ වෙතත් ඇමතිවරයා සමග විදේශ අමාත්‍යාංශයේ ඉහළ නිළධාරීන් පිරිසක් සහ උසස් පොලිස් නිලධාරීන් කිහිප දෙනකු දඩුබායි බලා පිටත් වී ඇත. ඔවුන් ඊයේ දිනයේ දී එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ විදේශ ඇමැතිවරයා හමුවී මේ සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කර තිබේ බව ද පැවසේ.

ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා විසින් සකසන ලද ලිපියක් එරට ජනාධිපතිවරයා වෙත ලබාදීමට විදේශ ඇමැතිවරයා විසින් භාර දී ඇති බවද කියවේ. මාකඳුරේ මධුෂ් නමැති පාතාල නායකයා හොර රහසේම වෙනත් රටකට පලා යෑමේ සැලසුමක් කි‍්‍රයාත්මක කරමින් සිටින බවට තොරතුරු ශී‍්‍ර ලංකා පොලිසියේ බුද්ධි අංශ වෙතලැබී තිබිණි.

ඩුබායි රාජ්‍යයේ සිටින මාකඳුරේ මධුෂ්ගේ අනියම් බිරිඳ ඇතුළු පාතාල සගයන් පිරිසක් විසින් මෙම සැලසුම සකස් කර ඇති අතර මේ වනවිට එය කි‍්‍රයාවට නංවා ඇති බව ද සදහන් වේ.

මධුෂ්, ගායන ශිල්පී අමල් පෙරේරා ඇතුළු පුද්ගලයන් 18 දෙනෙක් පමණ මේ වනවිට ඩුබායි රාජ්‍යයේ අල් රෆා පොලිසියේ රඳවා සිටිති. ශී‍්‍ර ලංකා පොලිසිය සහ ප‍්‍රති විරුද්ධ පාතාල කල්ලි තම ජීවිතයට විශාල තර්ජනයක් එල්ල කර ඇති බැවින් තමන් ශී‍්‍ර ලංකාවට පිටුවහල් නොකරන ලෙස ඉල්ලමින් මාකඳුරේ මධුෂ් ඩුබායි අධිකරණය වෙත පෙත්සමක් ඉදිරිපත් කර ඇති බව ද පසුගියදා ආරංචි විය.

මාකඳුරේ මධුෂ් කෙසේ හෝ උත්සාහ කරන්නේ ශී‍්‍ර ලංකාවට නොපැමිණ වෙනත් රටකට පලා යෑමටය. මාකඳුරේ මධුෂ්ගේ සමීපතම ගෝලයකු වූ කංජිපානි ඉම්රාන් නමැත්තා ඩුබායි පොලිසියෙන් මුදා හැරීමෙන් පසු හොර රහසේම මාලදිවයිනට පලා යෑමට උත්සාහ කළේය. එහෙත් අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවේ නිලධාරීන් දැඩි අවධානයකින් සිටීම නිසා මෙම පාතාල නායකයා ඇතුළු සගයන් සිවු දෙනකු කටුනායක ගුවන් තොටුපළේදී අත්අඩංගුවට ගැනීමට හැකි විය. කෙසේ හෝ මධුෂ්ව අත්අඩංගුවට ගෙන ශී‍්‍ර ලංකාවට රැගෙන ඒමේ කාර්යය සඳහා විශේෂ පොලිස් කණ්ඩායමක් පත් කිරීමට ද පොලිස්්පතිවරයා කටයුතු කර තිබිණි.

ඔහුව ඩුබායිහිදී පිටිවහල් කිරීමට නියමිතව තිබියදී පාතාල නායක මාකඳුරේ මධූෂ් විසින් එරට අධිකරණය වෙත අභියාචනයක් ගොනු කර ඉල්ලුවේ තමන් ශ්‍රී ලංකාවට පිටුවහල් නොකරන ලෙසයි. ඔහු සිය අභියාචනයෙන් පෙන්වා දී ඇත්තේ තමන් ශ්‍රී ලංකාවේ මත්ද්‍රව්‍ය ජාවාරම්කරුවෙක් යැයි ප්‍රසිද්ධියට පත්ව තිබුණත් ඩුබායිහිදී කිසිදු මත්ද්‍රව්‍ය ජාවාරමට චෝදනා එල්ලවී ඇති බවය. ලංකාවට පිටුවහල් කළ හොත් ඩුබායි ඇති තම සියලු වත්කම් අහිමිවන බවද ඔහු සිය අභියාචනාධිකරණයේ සඳහන් කර තිබේ.

ඩුබායි අධිකරණයන් මේ සම්බන්ධයෙන් ගන්නා ලද තීරණය කුමක්දැයි මෙතෙක් පැහැදිලි නැති අතර මෙරට නීතිපති දෙපාර්තමේන්තුව ද ඒ සම්බන්ධයෙන් සිය අවධානය යොමු කරන බව සඳහන් වේ.

AS.

Up To Date 1Z0-067 Exam Sample For Oracle Database 12c Administrator Certified Professional

But also because of ethnic differences, the huge seals of innate people are not the same naive monsters of the Vietnamese People s Armed Police Force as rival monkeys. But what is your solution for you My idea of a rage of fantasies was reminded of afterwards, at the time, it Oracle 1Z0-067 Exam Sample was tense not to say anything. Curtains are naturally pulled, the Oracle 1Z0-067 Exam Sample fluorescent light is on.We stand so silly in the house. Big black face Ma pull a Pakistani child can not see your kid kinda Oracle 1Z0-067 Exam Sample bird Although I m not convinced he said I bird Upgrade Oracle9i/10g/11g OCA OR OCP to Oracle Database 12c OCP but I can not say anything because his language is obviously not calm, but I Oracle Database 12c Administrator Certified Professional 1Z0-067 was Think it is a veteran Sergeant veggie see him that a meat Oracle 1Z0-067 Exam Sample is definitely a master chef Do not say why I do not know 1Z0-067 Exam Sample why I see him there is a reverence for an indescribable close, Oracle 1Z0-067 Exam Sample his age and my father the same.

The work of Oracle 1Z0-067 Exam Sample the peritrophy is very light, and Lili is Oracle 1Z0-067 Exam Sample very comfortable, and she has time to turn around and talk loudly with the son who is sitting at the door of the silkworm house. Are you staying in the mainland Still died in the sea coming to Taiwan Do you know the whereabouts of your daughter s branches Did she really die in Huangpu Port Do you still live like you used to Is there still a lot of women around What 1Z0-067 Exam Sample I can tell you now is that my son is married Not long after, I may have a grandson or granddaughter. I understand it, in this country, Oracle Database 12c Administrator Certified Professional 1Z0-067 Oracle 1Z0-067 Exam Sample cognac is not as Upgrade Oracle9i/10g/11g OCA OR OCP to Oracle Database 12c OCP good Oracle 1Z0-067 Exam Sample as an official Chengda saw Look at the Oracle 1Z0-067 Exam Sample watch, do not want to fight with his wife, then ask Your opinion You have to get the idea at the end of this matter. You bite your child Wenlin cried.

See the people to leave, Bing Yong who hurriedly revealed this painted a printed notice, also run to find the qiqin bad newspaper to go. Then, bring your own manuscript, departure to Ningbo, Zhejiang will be a tough friend to go. The left are Censor, in addition to Laoren, but also the title Oracle 1Z0-067 Exam Sample of each department Shangshu Oracle 1Z0-067 Exam Sample hanging right Censor and right deputy censorral routine by the local governor, governor http://www.testkingdump.com concurrently. Flower Tsannarian see Zeng Guofan, quickly stood up but also ritual, while Oh laughed and said Polyester Health ah, after you go to the Ministry of officials, you do not have to give the old lady a peace. Zeng Guofan 1Z0-067 Exam Sample said You immediately find the Ministry of Punishments Lang Zhong adults opened summons, speed to pass the court to pass Yamen, will be adjudged Qi brick rock personal Gosh Ha Ma nine reached, without error Li Bao should soon as soon as possible, Upgrade Oracle9i/10g/11g OCA OR OCP to Oracle Database 12c OCP to the copy office received a order sign, they Oracle Database 12c Administrator Certified Professional 1Z0-067 hurried out. However, there is a splendid tall building towering in the semi cloud, giving a sense of standing out and out of harmony with the surrounding environment.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *