Mon. Sep 16th, 2019

Colombo Gazette – Sinhala

News, views and more

වහපාලනයක් වෙච්ච යහපාලන ආණ්ඩුව ගැන කියන්න ප්‍රසන්න

ආණ්ඩුවේ ආර්ථික ඔස්තාර්ලාගේ සැලසුම් නිසා අසරණ වී ඇති ජනතාවට අලුත් අවුරුදු සමරන්න සතයක් අතේ නැති වාතාවරණයක් උදා වී ඇති බව ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ ගම්පහ දිස්ත්‍රික් නායක, පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා පැවසීය.

මාසික වැටුපෙන් බිල් සහ බදු ගෙවා නට්ටන් වී ඇති ජනතාවට රාත්‍රියේ නිවසට විත් නිදහසේ රූපවාහිනිය නැරැඹීමටවත් විදුලිය නොමැති බව පෙන්වාදුන් රණතුංග මහතා ජනතාවගේ මූලික අවශ්‍යතාවත් ඉටුකර ගත නොහැකි ආණ්ඩුව වහාම ගෙදර යා යුතු බවත් ප්‍රකාශ කළේය.

ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා මෙම අදහස් පළ කළේ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ විසින් සංවිධාන කරන ගම සමඟ පිළිසඳරක් වැඩසටහනට සමගාමීව මාතර, කිරින්ද පුහුල්වැල්ල ප්‍රදේශයේ පැවැති ජනහමුවකට සහභාගී වෙමිනි. මන්ත්‍රීවරයා එහිදී වැඩිදුරටත් මෙසේද ප්‍රකාශ කළේය.

දැන් ගෙවීගෙන යන්නේ මාර්තු මාසයේ අවසන් දින දෙකයි. ඊළඟට අප්‍රේල් මාසය ආරම්භ වෙනවා. අප්‍රේල් මාසයේ සිට හරියටම මාස හතකට පස්සේ මේ රටේ තීරණාත්මකම ජනාධිපතිවරණයට දින වකවානු ආරම්භ වෙනවා. නිසැක වශයෙන්ම නොවැම්බර් මාසය තුළ ජනාධිපතිවරණය පැවැත්විය යුතුයි.

අප්‍රේල් මාසේ අවුරුදු කාලා, මැයි, ජූනි මාසවල වෙසක් පොසොන් සමරලා මාස දෙක තුනක් යන විට පොහොට්ටුවේ ජනාධිපතිවරයා දිවුරුම් දෙන උත්සවයට තමුන්නාන්සේලා කාටත් සහභාගී වෙන්න පුළුවන්. වහපාලනයක් වෙච්ච යහපාලන ආණ්ඩුවේ අන්තිම මාස කිහිපය තමයි මේ ගත වෙමින් තියෙන්නේ.

ජීවිත පරිත්‍යාගයෙන් සටන් වැදිලා ත්‍රස්තවාදය පරාජය කරන්නට හැකි වුණා වගේම දිවි පුදා හෝ මේ ආණ්ඩුවත් පරාජය කරන්න අපි අපකැප වෙලා ඉන්නවා. මහ දවාලේ බැංකු මංකොල්ල කන, විදේශිකයන් හට ජාතික සම්පත් විකුණා දැමූ, සංවර්ධනය, ආර්ථික විනාශ කරපු මේ ආණ්ඩුව පරාජය කරන එක අපේ යුතුකමක්.

තවත් කාලයක් මේ ආණ්ඩුව බලයේ හිටියොත් ජනතාවට සිද්ධ වෙන්නේ හිඟා කන්නයි. තව සති දෙකකින් සිංහල අලුත් අවුරුද්ද ලබනවා. තමුන්නාන්සේලා කල්පනා කරලා බලන්න අලුත් අවුරුද්ද සමරන්න අතේ සතයක් ඉතුරු වෙලා තියෙනවද කියලා. ආණ්ඩුවේ බදු ගෙව්වම මිනිස්සුන්ගේ මාසේ පඩිය ඉවරයි.

පඩිය අරන් බදු ගෙවනවා, බිල් ගෙවනවා. හැබැයි රෑට ගෙදර ඇවිත් රූපවාහිනිය බලන්නවත් කරන්ට් එක නැහැ. තව ටික දවසකින් වතුරත් නැහැ. ජනතාවට වැලේ වැල් නැති වුණත් ආණ්ඩුවට ගාණක් නැහැ. අගමැතිවරයයි පිරිවරයි මෝඩ ආතල් දිදී රට වටේ ඇවිද ඇවිද ඉන්න එක තරමයි කරන්නේ.

තවදුරටත් මේ විදියට රටක් ඉදිරියට යන්න ඉඩ තියන්න බැහැ. ජනතාවගේ මූලික අවශ්‍යතා ටිකවත් ඉටු කරන්න බැරි ආණ්ඩුව වහාම ඉල්ලා අස්විය යුතුයි. එහෙම නොවුණොත් අපි ආණ්ඩුව ගෙදර යවනවා. පෙරළන්න බැරි තුනෙන් දෙකක් තිබුණු ආණ්ඩුව අපි එක වතාවක් පෙරළුවා. රනිල් වික්‍රමසිංහට අගමැතිකම නැති කරලා පාරවල් ගාණේ ඇවිද්දුවා.

අයවැය පරද්දන්න අපට පුළුවන්කම තිබුණත් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මන්ත්‍රීවරුන් ඡන්ද විමසීම අවස්ථාවේ පැනලා ගිය නිසා ඒ අවස්ථාවට අපට අහිමි වුණා. ඒත් අමාත්‍යාංශ දෙකක වැය ශීර්ෂ පරාජය කරලා ආණ්ඩුවට පාඩමක් උගන්වන්න අපට හැකි වුණා. අපි වැය ශීර්ෂ දෙකක් පරාජය කළේ කාගෙවත් සහයක් නැතිවයි.

ඒ නිසා ජනාධිපතිවරණය ජයග්‍රහණය කරන්නත් අපට ශක්තිය තිබෙනවා. පළාත් පාලන මැතිවරණයෙන් ලබපු විශිෂ්ට ජයග්‍රහණය මෙවර ජනාධිපතිවරණයේ දී විජයග්‍රහණයක් කරගන්න පොහොට්ටුව වටා එකතු වෙලා ඉන්න ජනතාවගේ ශක්තිය අපට ලැබෙනවා. ඒ නිසා අපේ ජයග්‍රහණය ගැන කිසිම සැකයක් නැහැ.

ප‍්‍රදීප් අනුර කුමාර

Buy Discount PMI PMI-100 Certification Exams Guaranteed Success

He found the place PMI PMI-100 Certification Exams in the afternoon. I just left for three days and PMI PMI-100 Certification Exams my mother died. CAPM PMI-100 http://www.passexamcert.com/PMI-100.html The room was covered with moonlight. When PMI PMI-100 Certification Exams Certified Associate in Project Management(CAPM) we swarmed PMI-100 Certification Exams in, there was a horror in the waiting hall.

Although my 18 year old birthday at that time still worse than a month, but the understanding of the girl s mentality in us even absolutely devoid of me who. The brothers around do not know what to do, just look at it.Those officers and officers of the Kobold Brigade did not matter, they are estimated to see more. All for, our love.It is for the purpose of leaving the Chinese women soldiers who sold their youthful love to the soldier in the mountains PMI PMI-100 Certification Exams without regrets. So any system in the army as a cadre is not simple, really.Habitual circumstances how the situation, often more than the local PMI-100 Certification Exams cadres, a whole lot of special understanding why many cadres Certified Associate in Project Management(CAPM) in the local place can make great achievements This is the truth. We all understand CAPM PMI-100 that the soldier is a soldier.However, I whispered at that time that the brigade in the military exercises was also inside the Blues Army Is it all possible that the People s Liberation Army is a family That is why a thought passed, should I not worry about do not blindly worry, soldier is what to do to do what life can ask what We flies and flies, and the Kobold High School squad gives us some memories of the PMI PMI-100 Certification Exams cat head thunder PMI PMI-100 Certification Exams team. My bitter smile I forgot, you know I do not have PMI PMI-100 Certification Exams a birthday habit.What happened to you She still cautiously asked me do you know what is worth http://www.examscert.com/PMI-100.html to cherish your life to the girl Just know when you can fall in front of you, when should coax your girl.

Do you have to endure words Now you have to endure, you can t afford to sin, you have PMI PMI-100 Certification Exams to bow your head and ask for them to raise Certified Associate in Project Management(CAPM) your hands People can easily ask CAPM PMI-100 for things at the wine table, understand This will cost another sum I don t understand the big change PMI PMI-100 Certification Exams Changsheng nodded. Li Li gave her daughter a lay down. He gasped and said behind her. She didn t respond, but just slammed his hand PMI-100 Certification Exams in the dark while leading him PMI-100 Certification Exams into the wedding PMI PMI-100 Certification Exams hall.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *