2020 මොන වීරයා රට භාර ගත්තත් රට ගොඩගත නොහැකි බව කියන ජනපති

රට තුළ විප්ලවීය වෙනසක් සිදු නොකළහොත් 2020 දී මොන වීරයා රට භාර ගත්තත් රට ගොඩගත නොහැකි බව ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා පවසයි. අද වන විට රට වැටෙන්නට ප්‍රධානම හේතු වී ඇත්තේ රට තුළ ආණ්ඩු 10ක් 15ක් පැවතීම යැයිද ජනාධිපතිවරයා කියයි.

මෙම තත්වය වහාම නිවරදි කර නොගත්තොත් රට කොහෙන් කෙලවර වේ දැයි කිව නොහැකි බවද ජනාධිපතිවරයා සඳහන් කළේ කොළඹ නෙලුම් පොකුණ රඟහලේදී පැවති ලංකා පරිපාලන සේවා සංගමයේ වාර්ෂික මහා සම්මේලනයට සහභාගී වෙමිනි.

රජයේ ආයතන වල සිදුවන වංචා දුෂණ නැති කළහොත් අයවැය පරතරය පවා පියවා ගැනීමට එම මුදල ප්‍රමාණවත් වන බවද ජනාධිපතිවරයා සඳහන් කළේය. රජයට ආදායම ලැබෙන ආයතන කිහිපයකම මහා පරිමාණ වංචාව දූෂණය පවතින බවත් කිසිදු රජයක් ඒවාට අත නොතියන බවත් ඔහු තවදුරටත් කියා සිටියේය.

1 COMMENT

  1. “රට තුළ විප්ලවීය වෙනසක් සිදු නොකළහොත් 2020 දී මොන වීරයා රට භාර ගත්තත් රට ගොඩගත නොහැකි බව ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා පවසයි.”

    මිථ්‍යා දෘෂ්ටික වසලයකුගේ තවත් අඟෘණවත් වදන් පෙලක්. අනුන් පහත් කොට හුවා දක්වන්නා නිර්මළ බුදු වදනට අනුව වසළයෙකි. ආර්්‍ය අෂ්ඨාන්ගික මාර්ගය පසෙකතබා පංචශීළය ගැනවත් නුඹට අවබෝධයක් නැති තරම්. අහෝ ඛේදයක මහත!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here