අගමැති උපන්දිනයදා නව තෙල් පිරිපහදු සහ සිමෙන්ති කර්මාන්ත ශාලාවන්ට මුල්ගල

අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාගේ ජන්ම දිනය යෙදෙන මේ 24 දින හම්බන්තොට දිස්ත්‍රික්කයේ ඉදිකිරිමට නියමිත තෙල් පිරිපහදු කර්මාන්ත ශාලාවට සහ සිමෙන්ති කර්මාන්ත ශාලාවට අගමැතිවරයාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් මුල්ගල් තබා වැඩ ආරම්භ කරන බව හම්බන්තොට දිස්ත්‍රික්කයේ බඳගිරිය ප්‍රදේශයේ ඉදිකළ සැනසිලිගම උදා ගම්මානය ජනතා අයිතියට පත් කිරීමේ අවස්ථාවට සහභාගි වෙමින්, නිවාස, ඉදිකිරීම් සහ සංස්කාති කටයුතු ඇමැති සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා පවසයි.

මෙම සුවිශාල ව්‍යාපෘති ආරම්භ කිරීම මඟින් ප්‍රදේශයේ රැකියා විරහිත තරුණ, තරුණියන්ට විශාල ප්‍රමාණයකට රැකියා අවස්ථා හිමිවන බවද, එමගින් ඔවුන්ට රැකියා අවස්ථා හිමිවීම හරහා රටේ ආර්ථිකයට විශාල ශක්තියක් එක්වන බවත්,
පසුගිය පාලන සමයේදී මේ ව්‍යාපෘති දෙක පිළිබඳව වචනයට සීමා වූ බවත් මෛත්‍රීපාල සිරිසේන ජනාධිපතිවරයාගේ නායකත්වයෙන් රනිල් වික්‍රමසිංහ අගමැතිවරයාගේ දර්ශණයෙන් සහ මලික් සමරවික්‍රම ඇමැතිවරයාගේ මෙහෙයවීමෙන් වත්මන් රජය මෙහි ඉදිකිරීම් කටයුතු ආරම්භ කරන බවත් ඇමැතිවරයා තව දුරටත් අදහස් දක්වමින් ප්‍රකාශ කළේය.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here